Designed by: abdoo-webdesign
© 2013. All rights reserved.

Klątwa Faraona

Z wiru pracy, opieki nad dziećmi i domowego rozgardiaszu mąż mnie wyciągnął na trzydniowy urlop. Plaża pod nosem, baseny, jedzenie bez gotowania (sic!). Ależ to miał być wspaniały czas. Zanim wnieśliśmy torby do hotelowego pokoju starszy syn już dostał biegunki O_o Mąż załatwiał tysiące spraw. I tak "odpoczywałam" zajmując się jednym chorym dzieckiem i jednym z ADHD. Zanim noc nadeszła do dwójki dzieci doszła zasikana pościel. Żyć nie umierać.

Share

Kobietom w związkach mieszanych

Przeszło rok temu zaczęłam, poirytowana uprzednio brakiem informacji "z pierwszej ręki" od anonimowej żony Egipcjanina, Polki w Egipcie. Miałam tę swoją skarbnicę wiedzy i doświadczeń w postaci swego obecnego męża, ale powiedzmy, że w dzisiejszych czasach wiarygodność takiego źródła nie może być stuprocentowa na początkach znajomości.  Medialne sensacje i opinie osób, które Araba specjalnie nie widziały na oczy, też niezupełnie mnie zadowalały. Nie łatwo walczyć ze światem mając za argument "tak czuję".

Share

Co w Egipcie kocham najbardziej

To, że Egipt uwielbiam to chyba żadna nowina, ale czy ktoś wie dlaczego? Sama się zaczęłam zastanawiać. Brudne, zaśmiecone ulice, przejścia z egipskimi lovelasami, skwar z nieba, surowe mięsa porozwieszane na przyulicznych hakach, zwariowani kierowcy... Pomyślałam, że może jednak cały ten czas byłam w błędzie. Może ja wcale nie Egipt kocham, a jednego Egipcjanina tylko. Ale wtedy oprzytomniałam, że tego samego Egipcjanina miałam u boku  już w Polsce, a nie zróżowiała mi zupełnie po jego poznaniu.

Share

Pięciominutówka

Eh mamą być...

Budzę się 3:30 pełna entuzjazmu. Do rana inshaAllah ostatni projekt będzie skończony. Ja zadowolona z siebie. Mąż dumny. Czas wolny. A kasa w portfelu.

Kawa. Baton. Plan pracy. Połączenie z serwerem. Otwarcie potrzebnych plików.

Share

Z chustką na głowie

Było ostatnio o nieosłoniętych pośladkach, więc dziś dla równowagi o zakrytych włosach. Uciemiężeniu kobiety jak mówią. Zdominowaniu słabszej płci przez mężczyzn.

Share